• tr flag
  • en flag
  • ru flag
  • whatsapp icon+90 533 725 65 81
Mevsim Geçişlerinde Saç Bakımı

Mevsim Geçişlerinde Saç Bakımı

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesine dikkat! Yazın direkt güneş ışığına maruz kalan saçlarımızda mevsimsel olarak yıpranmalar, dökülmeler yaşayabiliyoruz. Yazın deniz, kum gibi saçlarımıza zarar veren dış etkenlerine maruz kalan saçlarımıza artık istediği canlılığı, hacmi vermenin zamanı!

1- B12 Vitamini desteği alın!
B12 vitamini saç pigmentasyonunun yeniden oluşumunu sağlar, kuruyan cilt derisini yeniler, saçın hızlı uzamasını sağlarken saç rengine canlılık kazandırır.

2- Saçlarınızı çok sık yıkamayın!
Yazın sürekli alınan duşlar saçlarınızın yıpranmasına neden olmaktadır. Her ne kadar şampuanlarınızı kendi saç tipinizie uygun olarak seçsenizde şampuanların içlerinde bulunan kimyasallar saçlarınızı yormaktadır. Mevsim geçişlerinde saçlarınızı haftada en fazla 3 kere yıkamalısınız.

3- Saç kırıklarınızdan kurtulun!
2-3 ayda bir mutlaka bir kuaföre uğramalı ve cansız saç uçlarınızdan kurtulmalısınız!

4- Mevsim geçişlerinde kaç tel saç dökülür?
Günde 50-100 arası saç telinin dökülmesi uzmanlar tarafından normal bir dökülme olduğu söylenmektedir. Fakat bu dökülen saçların yerine yenisi gelmiyor ve gitgide saç oyuntularında açılma devam ediyorsa hemen önlem alınmalıdır. Saç dökülmesine karşı yerinde ve zamanında önleminizi almalısınız. Saç dökülmesininimn iki tipi vardır. Erkek tipi saç dökülmesi ve Kadın tipi saç dökülmesi.

Erkek tipi saç dökülmesi ailevi özelliklere bağlıdır. Doğumsal olarak erkeklik hormonuna karşı duyarlı gelişen saç kökleri salgılanan testesteron hormonundan etkilenerek dökülmeye başlar, duyarlılık gösteren saç kökleri önce incelerek çaplarını ve boylarını kaybeder, zamanla da dökülürler. Kadın tipi saç dökülmesi ise Çok çeşitli nedenlere sahip saç dökülmesinde ilk sırada Androjenik Alopecia vardır. Kadınlarda bulunan erkeklik hormonu testesteronun normal değerlerin üzerinde olması bu erkek tipi saç dökülmesine neden olmaktadır.

5- Saç Mezoterapisi uyugulayın!
Saç mezoterapisi nedir? Saç dökülme nedeni belirlenerek kişiye uygun seçilen ilaç karışımları, küçük dozlarda özel iğneler yardımıyla saç köklerine verilir. Bu yöntemin diğer ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; cilt altında kılcal damar uçlarına direkt uygulandığından hızla etkisini göstermesidir. Bu uygulamayla saç köklerinin beslenmesi sağlanır ve saç köklerine kanlanma arttırılarak saçlar canlanır.